Początki Chłopskiego Jadła

Historia Chłopskiego Jadła to ponad dwadzieścia lat tradycji polskiego smaku. Wszystko zaczęło się w podkrakowskim Głogoczowie, w wiejskiej chacie pochodzącej z 1905 roku. Tam, pośród pól, łąk i lasów, w 1995 r. ruszył pierwszy lokal marki Chłopskie Jadło. Restauracja do dziś zachowała swój  oryginalny charakter ze starą stodołą i zagrodą. Z dala od miejskiego zgiełku miejsce to sprzyja też uprawie roślin i ziół. Restauracja ma grono swoich stałych gości z okolic oraz turystów chętnie zatrzymujących się tam na chwilę wytchnienia.

Chłopskie Jadło dziś

Za sprawą specjałów Chłopskiego Jadła w Głogoczowie rozpoznawalność marki szybko przekroczyła granice Małopolski, dając początek całej sieci, którą od 2006 roku zarządza giełdowa spółka Sfinks Polska. Obecnie pod szyldem Chłopskie Jadło działają lokale w całej Polsce, w dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Bydgoszcz i Poznań oraz mniejszych, ale równie atrakcyjnych lokalizacjach jak Olsztyn. Wszystkie restauracje kontynuują dobre tradycje zapoczątkowane pod Krakowem. Wystrój lokali przywodzi na myśl stary polski dom, a motywem przewodnim jest kurka i zaaranżowane w nowoczesny sposób elementy folklorystyczne. Nie brakuje również atrakcji dla dzieci, które mają do dyspozycji kąciki zabaw oraz specjalne menu. Charakterystyczne wnętrza restauracji i swobodna sielska atmosfera do dziś służą wspólnemu biesiadowaniu zarówno w mniejszym, jak i większym gronie. A to wszystko przy dźwiękach oryginalnej muzyki ludowej, nagranej specjalnie na potrzeby sieci Chłopskie Jadło.

Polskie smaki i przysmaki

Menu restauracji Chłopskie Jadło to najlepsze polskie przysmaki przygotowywane w oparciu o oryginalne receptury. Potrawy komponowane są na miejscu ze świeżych i naturalnych składników, co zdecydowanie wpływa na jakość dań. Ale oferta chłopskich specjałów jest znacznie szersza.  W karcie nie brakuje przekąsek, zup, soczystych mięs, marynat własnego wyrobu, deserów czy rozmaitych kasz i placków. Oprócz propozycji kulinarnych Chłopskie Jadło ma w swojej ofercie także obsługę cateringową imprez firmowych i plenerowych.

Zapraszamy do naszych restauracji!

Wybrane restauracje Chłopskie Jadło oferują usługę dostawy jedzenia za pośrednictwem portalu SmacznieiSzybko.pl