W restauracjach Chłopskie Jadło przez jeden dzień walutą za zamówioną kawę mogą być wiersze. W Światowy Dzień Poezji, który przypada 21 marca, nasza sieć przyłącza się do międzynarodowej akcji „Pay with a poem”. Każdy klient, który tego dnia zamówi kawę i napisze dowolnej długości wiersz na specjalnym blankiecie dostępnym w restauracji, nie będzie musiał za nią płacić.

W dzisiejszych czasach, kiedy zdecydowana większość ludzi żyje „w biegu”, nie ma zbyt wiele czasu na refleksję. Pisanie poezji daje możliwość skupienia, oderwania się od codziennych spraw i przejścia do świata emocji, albo po porostu zabawy słowem. Zachęcamy naszych klientów, by przyłączyli się do tej akcji i przy filiżance aromatycznej kawy spróbowali swoich sił w pisaniu poezji.

Akcja „Pay with a poem” jest organizowana przez producenta kawy Julius Meinl. Każdego roku, 21 marca – w Światowym Dniu Poezji, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie w kawiarniach i restauracjach serwujących kawę tej marki, tysiące osób włącza się w zabawę i pisze wiersze.

A zatem, do dzieła!