Uruchomiliśmy kolejną restaurację Chłopskie Jadło w Warszawie. Nowo powstały lokal znajduje się przy popularnym trakcie turystycznym, tj. przy Krakowskim Przedmieściu 64, w zabytkowym Domu Polonii. To nasza trzecia restauracja pod tym szyldem w mieście.

Nowa restauracja jest usytuowana na parterze budynku i zajmuje powierzchnię blisko 150 mkw. Przygotowaliśmy w niej miejsce dla ponad 80 osób, które mogą zasiąść przy 25 stołach. Wnętrze Chłopskiego Jadła to motywy folklorystyczne, wprowadzające w sielski klimat polskiej wsi. Głównym elementem wystroju jest namalowany na ścianie mural „Wiejska uczta” pędzla Sławomira Gębczyńskiego, absolwenta warszawskiej ASP, który jest menedżerem tego lokalu. W wiejskie klimaty klientów wprowadza także muzyka ludowa, nagrana specjalnie na potrzeby sieci Chłopskie Jadło przez zespół ludowy. Przed restauracją znajduje się ogródek sezonowy, z którego można podziwiać panoramę Traktu Królewskiego.

Lokal przygotowaliśmy również z myślą o rodzinach z dziećmi. Zapewniamy m.in. krzesełka do karmienia oraz barwny kącik dla maluchów, gdzie mogą się bawić. Restauracja jest także przystosowana do organizacji przyjęć i imprez okolicznościowych, a na potrzeby grup mamy do wykorzystania dodatkowe sale bankietowe. Nasza oferta to dania domowej kuchni polskiej, ale w lekkim wydaniu, przygotowywane na bazie oryginalnych receptur. Serwujemy m.in. mięsa, zupy, przekąski i marynaty własnego wyrobu, rozmaite kasze i placki, a przede wszystkim ręcznie lepione pierogi – z wody lub z pieca. Zadbaliśmy również o podniebienia najmłodszych, którzy mogą spróbować propozycji z menu dla dzieci.

Jesteśmy czynni od poniedziałku do czwartku w godzinach 11.00 – 23.00, w piątki i soboty do 24.00, a w niedziele do 22.00.

Zapraszamy do Chłopskiego Jadła przy Krakowskim Przedmieściu!